Kültür Komisyonu Kitap Tahlil Programı Düzenlendi

03 Mart 2022 16:42 UFUKDER | Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği 890

Ufuk Eğitim Derneği Kültür komisyonu olarak ailece konferans salonunda Açık Ufuk kitabının tahlilini yaptık. Kur’an tilaveti ve dua ile başlayan programımız ardından kitap sunumlarıyla devam etti.

Moderatörlügünü Mehmet Cünedioglu’nun yaptığı kitap tahlili İbrahim Kalın’ın hayatından kısaca bahsettikten sonra kitabı genel hatlarıyla tanıtıp sunumlarını yaptılar.  İyi olmak için iyiyi düşünmek, doğru olmak için doğrunun peşinden gitmek, güzel olmak için de güzeli kavramak gerekir." Düşünmenin çileli ama kendini bilmek ve bulmak için varoluşsal bir gereklilik olduğunu derinlikli bir şekilde ortaya koyuyor. Düşünmenin değil; iyi, güzel ve doğru düşünmenin erdemini vurguluyor ve düşüncenin ufkunu açık hâle getiriyor diyerek kitap ile ilgili görüşlerini yaptı. Sunumlarını tamamladıktan sonra sırasıyla Oğuzhan Akil ve Muhammed Kara da kitabın ilgili kısımlarının tahlillerini gerçekleştirdiler.

 

Kitap sunumlarının ardından saz ve çiğ köfte etkinlikleriyle programımız sona erdi.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
UFUKDER | Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği

Rehyanlı Ufuk Eğitim Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

UFUKDER | Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği

Yeni Mahalle Mehmet Akif Ersoy Caddesi Kübra 6 Apt.B Blok No:5
31500 Reyhanlı / Hatay

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.